نقد و بررسی فیلم گرگ و میش : سپیده دم قسمت دوم + لینک دانلود
رنگ مورد نظر برای قالب سایت را انتخاب کنید : آبی سبز قرمز
رنگ بندی


×
تبلیغاتی بانرخ مناسب [برای سفارش کلیک کنید]

فقط ماهیانه 15 هزار تومان

فقط ماهیانه 15 هزار توماننقد و بررسی فیلم گرگ و میش : سپیده دم قسمت دوم + لینک دانلود
زمان کنونی: ۵-۴-۱۳۹۵, ۱۰:۵۶ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Samira
آخرین ارسال: Limbo88
پاسخ: 4
بازدید: 2856


۵-۹-۱۳۹۱, ۰۵:۱۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۱۲-۱۳۹۱ ۱۲:۳۵ عصر، توسط Samira.)
ارسال: #1
Video نقد و بررسی فیلم گرگ و میش : سپیده دم قسمت دوم + لینک دانلود


نقد و بررسی فیلم گرگ و میش : سپیده دم ، قسمت دوم

[تصویر:  sadafsafsf.jpg]
منتقد : جیمز برادینلی - امتیاز : 5 از 10


من در مورد قسمت دوم سپیده دم دچار دوگانگی ذهنی شده ام. با وجود این که این فیلم دارای یکی از سخت ترین سکانس های سینماست، اما همچنین نمونه ای نابخشودنی از کلاهبرداری های صنعت سینما به شمار می آید. تلاش فیلم برای این که قسمت آخر از افسانه خون آشام نوشته استفنی مه یر را بیشتر به حالت سینمایی درآورد و در عین حال به کتاب هم وفادار باقی بماند، نا امید کننده بوده است. یک مثلی هست در مورد کسی که کیک یک نفر دیگر را بر می دارد و آن را می خورد؛ این یعنی تقلب و تقلب را به گول زدن، فریب دادن و کلاه برداری کردن معنا کرده اند. با این تفاوت که در این فیلم روی آن طوری سرپوش گذاشته اند که معلوم نشود.
از طرف دیگر هم قسمت دوم سپیده دم، سایه تاریکی است که خود را بر سری فیلم های گرگ و میش انداخته است. من مردی مذهبی نیستم اما «یا خدا»! من کارم با مه یر تمام نشده است اما حداقل می دانم که دیگر هرگز سر و کارم با این افسانه خون آشامی معیوب و بدبینانه که دچار خودشیفتگی است و در پنج قسمت ادامه پیدا کرده است، نخواهد افتاد.
[تصویر:  Screen%20Shot%202012-11-19%20at%2010.16.40%20PM.jpeg]


قسمت دوم سپیده دم به آرامی با کمدی دست و پا شکسته ای آغاز می شود و وقتی خوب جا می افتد، خیلی تند و شلوغ ادامه پیدا می کند و به یک پایان 20 دقیقه ای کاذب می انجامد و در سبک غیر جذاب خود می سوزد و از بین می رود. فیلم، با ارائه تصویری از آینده به پایان می رسد. تصویری که در آن پدیده بچه بازی(پدوفیلیا) به صورتی وحشتناک و بدون ابهام نشان داده می شود! (مردی در دهه سوم زندگی اش، با یک بچه هفت ساله جفت می شود! با این ایده چطورید؟!) نمی دانم این ایده چطور از فیل.ت.ر انجمن فیلم های سینمایی آمریکا رد شده است؟
[تصویر:  Screen%20Shot%202012-11-19%20at%2010.15.28%20PM.jpeg]


ساختار بندی فیلم، عجیب و غریب است که مربوط به این موضوع می شود که این نیمه دوم از قسمتی است که تنها با انگیزه مالی دو قسمتی شد. سپیده دم، قسمت دوم از ابتدا تا انتها قدم به قدم با مسائل مختلفی روبروست. برای مدت یک ساعت، فیلمی با نشاط است که در آن لحظاتی از کمدی پیش بینی شده یا بداهه گنجانده شده است. (با این حال، کندون، کارگردان فیلم، آنقدر زرنگ هست که حتی در مورد بعضی قسمت های طنز فیلم که از روی قصد نبوده اند یعنی نیمی از دیالوگ های فیلم را به صورت استهزاآمیز و مسخره ارائه کرده است). صحنه کوتاه خوبی در فیلم وجود دارد که در آن بلا (با بازی کریستین استورات) شخصیت جیکوب گرگ نما (تیلور لاتنر) را لگد مال می کند و همسرش ادوارد (رابرت پتینسون) با لذت این صحنه را تماشا می کند. قسمت دوم سپیده دم تقریباً از همان جایی آغاز می شود که قسمت اول به پایان رسید، یعنی جایی که بلا دارد مراحل خون آشامیزه شدن را پشت سر می گذارد! اولین غذای بلا یک شیر کوهی است چرا که کشتن یک آهوی بی گناه ممکن است بی رحمی باشد. او می فهمد که خون آشام ها حتی با وجود این که نمی خوابند، اما تخت خواب دارند. و با توجه به این که استفنی مه یر تمام خصوصیات خون آشام های سنتی را از داستان خود درآورده است (مثل سوختن خون آشام ها زیر نور خورشد)، بلا می فهمد که تنها چیز بدی که در زندگی جدیدش باید آن را تحمل کند این است که هرگز نمی تواند، گیاه خوار شود (یا به طور فرضی هیچ وقت نمی تواند عضو انجمن حمایت از حیوانات شود)!
[تصویر:  Screen%20Shot%202012-11-19%20at%2010.16.11%20PM.jpeg]


بلخره، ولتری ها به رهبری آرو (مایکل شین) و جین (داکوتا فنینگ) سر می رسند. به نظر می رسد که شین مطالعات زیادی در مورد بزرگنمایی در بازیگری داشته است و از هر متدی که بگویی در بازی اش استفاده کرده است. نقش آرو در این فیلم خیلی مصنوعی است و نمی تواند ترسناک یا تهدید آمیز باشد و انگار که او از یکی از نمایش های فیلم ترسناک راکی سر درآورده است. فنینگ هم گریم بسیار زیاد و پر زرق و برقی دارد، اما دیالوگ هایش فقط در یک کلمه خلاصه می شود:«درد»! پسر دو ساله من هم دایره لغاتش از این بیشتر است.
[تصویر:  the-twilight-saga-breaking-dawn-part-2-wolf.jpg]


همه چیز مثل همیشه است و همه مثل قسمت های قبلی هستند، اما اگر بخواهم منصف باشم، باید بگویم که رابرت پتینسون و تیلور لاتنر در نقش های خود راحت تر بازی می کنند، البته این لزوماً به معنای بهتر شدن آن ها نیست. و قطعاً نیازی نیست به فکر نوشتن سخنرانی برای اسکار باشند. کریستن استورات به عنوان یک خون آشام، آرام تر به نظر می رسد با این وجود شخصیت او آن قدر دمدمی است که هنوز هم انگار گاهی در دوران سیکل زنانه قرار می گیرد. البته خون آشام ها هیچ وقت دوره زنانه ندارند. هر سه شخصیت اصلی فیلم در مواقعی از داستان، پیراهن خود را در می آورند. در مورد جیکوب، دوربین تمام جزئیات را نشان می دهد، چرا که هر چه باشد، لحظه ای است که خیلی ها انتظار دیدنش را کشیده اند.
[تصویر:  Screen%20Shot%202012-11-19%20at%2010.16.57%20PM.jpeg]


وقتی نبرد بزرگ و اوج فیلم را از کل داستان دربیاوریم، همه چیز بسیار سرگرم کننده و بامزه است. پر شده است از سورپرایز و صحنه های وحشیانه. خیلی از کاراکترها سرانجامی مهیب و وحشتناک پیدا می کنند. چند صحنه نبرد گرگ و خون آشام هم وجود دارد و داکوتا فنینگ هم چند باری آن تک کلمه خودش را تکرار می کند. صحنه نبرد، خوب و تاثیرگذار طراحی و کارگردانی شده است. برآیند کار کندون، آن قدر شلوغ و دارای تنوع است که بیشتر شبیه سینک ظرفشویی شده است. متاسفانه غیر ممکن است که آن سکانس نبرد را از متن فیلم بیرون کشید و چیزی که در آخر باقی می ماند، آن قدر دلسرد کننده است که کم مانده کل فیلم را هم از بین ببرد.
احتمالاً من هرگز دلیل محبوبیت و شهرت فیلم های گرگ و میش را متوجه نخواهم شد. این ها فیلم هایی هستند که از روی کتاب های افتضاحی اقتباس شده اند. یک زمانی بود که فیلم هایی از این دست فقط با هدف اینکه به صورت دی وی دی توزیع شوند، ساخته می شدند. اما حالا تعداد زیادی طرفدار دو آتشه برای این فیلم وجود دارد که باید از این پنج فیلمی که با داستان خود تمام خصوصیات منفی جوانان امروز را تقویت کرد، قدردانی کنند. بهترین چیزی که می توانم در مورد قسمت دوم گرگ و میش بگویم این است که این قسمت، پایانی برای این سری فیلم ها بود و این بدان معناست که من دیگر هرگز مجبور نخواهم بود خوش آشامی که زیر نور آفتاب می درخشد را تماشا کنم.
منبع : سایت نقد فارسی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 4 کاربر به دلیل این ارسال از Samira سپاسگزاری کرده اند.
**gooDgirl** (۱۳۹۲-۱۲-۹ ۱۹:۵۰), Limbo88 (۱۳۹۲-۴-۳۰ ۲۲:۲۷), mahsa (۱۳۹۱-۱۲-۲۳ ۱۹:۰۴), WinneR (۱۳۹۲-۴-۲۶ ۰۱:۳۱)

۲-۱۲-۱۳۹۱, ۱۲:۳۴ عصر
ارسال: #2
RE: نقد و بررسی فیلم گرگ و میش : سپیده دم قسمت دوم
.[تصویر:  664dc1a6ab8c3281125f73a69b40cb84.jpg]
[تصویر:  44eb2992a192b46d1f5928d195cb1dc6.jpg]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(حجم : 800mg )

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 4 کاربر به دلیل این ارسال از Samira سپاسگزاری کرده اند.
**gooDgirl** (۱۳۹۳-۹-۳ ۲۲:۵۷), LIFE (۱۳۹۱-۱۲-۲ ۱۵:۳۲), Limbo88 (۱۳۹۲-۴-۳۰ ۲۲:۲۸), mahsa (۱۳۹۱-۱۲-۲۳ ۱۹:۰۴)

۲-۱۲-۱۳۹۱, ۰۲:۴۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۱۲-۱۳۹۱ ۰۲:۴۷ عصر، توسط shainee.)
ارسال: #3
RE: نقد و بررسی فیلم گرگ و میش : سپیده دم قسمت دوم + لینک دانلود
فیلم قشنگی ولی زیاد جنگ و دعوا نداشت .من همش رو دیدم، دختره (بلا)هم مثل معتاد ها بازی می کنه، ولی در کل خوب بود .قسمت پنج هم دختره (رنسمه)همه ی دوره هاش یعنی سن هاش خیلی خشگل بود
بدن انسان می تونه تا ۴۵ واحد درد رو تحمل کنه
اما زمان تولد بچه، یک زن تا ۵۷ واحد درد رو احساس می کنه
!این معادل شکسته شدن همزمان ۲۰ استخوانه
...مادرتون رو دوست داشته باشید
WubWubD

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 4 کاربر به دلیل این ارسال از shainee سپاسگزاری کرده اند.
**gooDgirl** (۱۳۹۳-۹-۳ ۲۲:۵۷), Limbo88 (۱۳۹۲-۴-۳۰ ۲۲:۲۹), mahsa (۱۳۹۱-۱۲-۲۳ ۱۹:۰۴), Samira (۱۳۹۲-۲-۱۳ ۱۰:۰۴)

۱۱-۲-۱۳۹۲, ۰۵:۰۲ عصر
ارسال: #4
RE: نقد و بررسی فیلم گرگ و میش : سپیده دم قسمت دوم + لینک دانلود
ضعیفترین فیلم بین سری فیلم های "گرگ و میش"،هم از لحاظ فیلمنامه و هم از لحاظ بازی.(شاید فقط نظر من باشه)اگه کتاب آخر رو دو قسمت نمیکردن بهتر میشد چون همه ی هیجان های کتاب رو تو قسمت اول گذاشته بودن و قسمتایی که فقط حرف دارن و محتوای چندان زیادی نداره رو گذاشتن تو قسمت دوم.من خودم از طرفدارای این کتاب و فیلماش هستم ولی باید اقرار کنم قسمت آخرش واقعا ناامید کننده بود.
[تصویر:  rkthys79w6bvekzcw030.jpg]

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 3 کاربر به دلیل این ارسال از Limbo88 سپاسگزاری کرده اند.
**gooDgirl** (۱۳۹۳-۹-۳ ۲۲:۵۸), Samira (۱۳۹۲-۲-۱۳ ۱۰:۰۴), ღ♥ Sogand ♥ღ (۱۳۹۳-۸-۳ ۲۳:۳۳)موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video برترین فیلمهای تاریخ سینما:46- Citizen Kane (همشهری کین) + لینک دانلود Samira 7 1,664 ۲۲-۱۱-۱۳۹۴ ۰۳:۴۷ عصر
آخرین ارسال: f.atish

چه کسانی این موضوع را خوانده اند؟
کاربرانی که این موضوع را خوانده اند (21 کاربر):
kochak mamali (۸-۹-۱۳۹۳, ۰۷:۵۵ عصر)، уαѕαмιη (۲۰-۱-۱۳۹۳, ۱۱:۱۹ عصر)، ღ♥ Sogand ♥ღ (۳-۸-۱۳۹۳, ۱۱:۳۲ عصر)، **gooDgirl** (۳-۹-۱۳۹۳, ۱۰:۵۶ عصر)، Sadafi (۳-۸-۱۳۹۳, ۱۱:۳۵ عصر)، sima (۲۲-۹-۱۳۹۲, ۰۷:۲۴ عصر)، fouroozan (۱۷-۱۱-۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ عصر)، زهرا123 (۲۰-۱۱-۱۳۹۲, ۰۷:۲۲ عصر)، mahtaab (۲۳-۱۲-۱۳۹۲, ۰۲:۲۷ عصر)، amirreza007 (۲۲-۱-۱۳۹۳, ۰۱:۱۰ عصر)، didididi (۱۶-۲-۱۳۹۳, ۰۱:۴۷ صبح)، علیرضا 77 (۱۹-۲-۱۳۹۳, ۰۹:۴۶ صبح)، Diiman (۱۷-۳-۱۳۹۳, ۰۸:۳۵ عصر)، فی1 (۱۱-۳-۱۳۹۳, ۰۵:۰۵ عصر)، sahra76 (۳۱-۳-۱۳۹۳, ۰۳:۲۷ عصر)، A2SA (۵-۴-۱۳۹۳, ۱۱:۳۹ عصر)، amir abbas1 (۱۱-۵-۱۳۹۳, ۰۹:۲۰ عصر)، sara62 (۲۳-۶-۱۳۹۳, ۰۹:۴۶ عصر)، saby (۳۰-۷-۱۳۹۳, ۰۱:۰۲ صبح)، ahmad.dh (۱۶-۹-۱۳۹۳, ۱۱:۱۷ عصر)، sina.farid74 (۲۳-۱۱-۱۳۹۳, ۱۰:۰۰ صبح)

پرش به انجمن:


 انتخاب پوسته: